405W-NWR28H-O
Manufacturer Part Number:
405W-NWR28H-O
Part of Description:
PMI .250" 28VDC NO LENS WIRE RED
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
28V