405-GLP120-CWO
Manufacturer Part Number:
405-GLP120-CWO
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR GRE
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
2mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
2.3mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
50°
Voltage :
120V