305-NWA12H-O
Manufacturer Part Number:
305-NWA12H-O
Part of Description:
PMI .190" 12VDC NO LENS PIN AMBE
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
12V