405-BCG60H-O
Manufacturer Part Number:
405-BCG60H-O
Part of Description:
PMI .250" LED 60V TAB DIFF GREEN
Current :
9mA
Lamp Color :
Green
Millicandela Rating :
80mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
24°
Voltage :
60V