405-BCG28H-O
Manufacturer Part Number:
405-BCG28H-O
Part of Description:
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR GREE
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Green
Millicandela Rating :
80mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
24°
Voltage :
28V