34-GLP15H-NWO
Manufacturer Part Number:
34-GLP15H-NWO
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI .190" LED 15V TAB DIFF GREEN
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
2mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
6.35mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2.1mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
50°
Voltage :
15V