SPC560B64L5C6E0Y
Manufacturer Part Number:
SPC560B64L5C6E0Y
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI, UART/USART
Core Processor :
e200z0h
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 53x10/12b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
121
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
144-LQFP
Peripherals :
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
1.5MB (1.5M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
96K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V