405-BCA28H-O
Manufacturer Part Number:
405-BCA28H-O
Part of Description:
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR AMBE
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Amber
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
28V