405-BCA12H-NAO
Manufacturer Part Number:
405-BCA12H-NAO
Part of Description:
PMI .250" LED 12V TAB DIFF AMBER
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
12V