34W-NWR12H-CRO
Manufacturer Part Number:
34W-NWR12H-CRO
Part of Description:
PMI .190" 12VDC FLUSH WIRE RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
6.35mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
12V