34-BG12H-CGO
Manufacturer Part Number:
34-BG12H-CGO
Part of Description:
PMI LED .190" 12V FLUSH PIN GREE
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
6.35mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
14mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
12V