305W-DRG120-O
Manufacturer Part Number:
305W-DRG120-O
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI .190" LED 120V WIRE CLEAR
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3.5mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green, Red
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
3.7mcd Green, 4.3mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
118°
Voltage :
120V