34-NWA120-CAO
Manufacturer Part Number:
34-NWA120-CAO
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI LED .190" 120V TAB CLEAR AMB
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3.5mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
6.35mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
120V