31W-NWW28H-NWO
Manufacturer Part Number:
31W-NWW28H-NWO
Part of Description:
PMI LED .190" 28V CYLINDRICAL WI
Current :
16.5mA
Lamp Color :
White, Cool
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
5.20mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2070mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
28V