1732-A15-CA
Manufacturer Part Number:
1732-A15-CA
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI LED 17/32" 15V WIRE AMBER
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
24mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.53" (13.49mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
15V