31W-NWR120-CRO
Manufacturer Part Number:
31W-NWR120-CRO
Part of Description:
PMI .190" 120VAC HI-HAT WIRE RED
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5.20mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
120V