31W-NWG24H-NGO
Manufacturer Part Number:
31W-NWG24H-NGO
Part of Description:
PMI LED .190" 24V CYLINDRICAL WI
Current :
17mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5.20mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
24V