31W-NWG120-CGO
Manufacturer Part Number:
31W-NWG120-CGO
Part of Description:
PMI .190" 120VAC HI-HAT WIRE GRE
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5.20mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
120V