31W-NWA28H-NAO
Manufacturer Part Number:
31W-NWA28H-NAO
Part of Description:
PMI LED .190" 28V WIRE AMBER
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
5.20mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
28V