305-RLP120H-O
Manufacturer Part Number:
305-RLP120H-O
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI .190" LED 120V TAB DIFF RED
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
2mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
2.1mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
50°
Voltage :
120V