31-BCR28H-O
Manufacturer Part Number:
31-BCR28H-O
Part of Description:
PMI LED .190" 28V CYLINDRICAL
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
5.20mm Dia
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
28V