L75R-G12-2212
Manufacturer Part Number:
L75R-G12-2212
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LED IND GREEN 12V 6" WIRE LEAD
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.38" (9.65mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V