Q8F3BXXR12
Manufacturer Part Number:
Q8F3BXXR12
Part of Description:
LED INDICATOR 8MM FLUSH 12VDC
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
8mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
12V