35R-2514T
Manufacturer Part Number:
35R-2514T
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
NEON PANEL INDICATOR 250V
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Lens Color :
Blue
Lens Size :
10.72mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Type :
Neon
Viewing Angle :
Voltage :
250V