Z8F6481AN024XK2246
Manufacturer Part Number:
Z8F6481AN024XK2246
Part of Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP
Connectivity :
DALI, DMX, I²C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Data Converters :
A/D 10x12b; D/A 1x12b
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-LQFP
Peripherals :
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
RAM Size :
3.75K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
44-LQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V