Q14F5ARXXHR220E
Manufacturer Part Number:
Q14F5ARXXHR220E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 220V 14MM FLUSH RED
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
220V