PM3GD5VW14.0-CC
Manufacturer Part Number:
PM3GD5VW14.0-CC
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
IND PNL MT 3MM GRN DIFF 5VDC
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
25mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Wire Leads - 14" (355.60mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
5V