MPC5ATW12.0
Manufacturer Part Number:
MPC5ATW12.0
Part of Description:
PNL MNT AMBER W/WIRE 12"
Current :
30mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
40mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
2V