SSI-LXW06DNS-G12V
Manufacturer Part Number:
SSI-LXW06DNS-G12V
Manufacturer/Brand:
Lumex, Inc.
Part of Description:
LED IND M6 PNL MT GRN 12V IP67
Manufacturer :
Lumex, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
Panel Cutout Shape :
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
6V