PM3RTW12.0
Manufacturer Part Number:
PM3RTW12.0
Part of Description:
PNL MNT RED 20MA W/WIRE 12"
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2.5mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
2.1V