MPR3GCW12.0
Manufacturer Part Number:
MPR3GCW12.0
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 2.1V
Current :
30mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
40mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
20°
Voltage :
2.1V