PM5RD12VW6.0
Manufacturer Part Number:
PM5RD12VW6.0
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR RED 12V
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1.5mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
40°
Voltage :
12V