PM5-A690G48V
Manufacturer Part Number:
PM5-A690G48V
Part of Description:
PANEL MOUNT IND GRN WATER TIGHT
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
7.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.38" (9.65mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
8V ~ 48V