PM5GD12VW14.0
Manufacturer Part Number:
PM5GD12VW14.0
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
25mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Wire Leads - 14" (355.60mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
40°
Voltage :
12V