L59D-Y12-W
Manufacturer Part Number:
L59D-Y12-W
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR YLW 12V
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
5.08mm Dia
Millicandela Rating :
20mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
12V