PM3YCW12.0
Manufacturer Part Number:
PM3YCW12.0
Part of Description:
PNL MNT YLW 20MA W/WIRE 12"
Current :
30mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
40mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
2V