L32R-A12-2113
Manufacturer Part Number:
L32R-A12-2113
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
12 VOLTS AMBR 6" WIRE
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
10.72mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V