PM5-A677Y12V
Manufacturer Part Number:
PM5-A677Y12V
Part of Description:
PANEL MOUNT IND IP-67 YLW
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
7.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
12V