MPC5RCW12.0
Manufacturer Part Number:
MPC5RCW12.0
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR RED 2.1V
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
2.1V