PM3-PYDW12.0
Manufacturer Part Number:
PM3-PYDW12.0
Part of Description:
PNL MNT YLW 20MA W/WIRE: 12"
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
White
Lens Size :
5.90mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
30mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
8V ~ 48V