CNX722N20024B
Manufacturer Part Number:
CNX722N20024B
Part of Description:
22MM RED 24V SCREW BLOCK
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67, NEMA 6P
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
25.60mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.88" (22.35mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Voltage :
24V