M22R-EG-12A
Manufacturer Part Number:
M22R-EG-12A
Manufacturer/Brand:
Omron Automation
Part of Description:
INDICATOR,GREEN,12V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
29.80mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.88" (22.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V