Q8P1CXXSW12
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXSW12
Part of Description:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT WHT
Current :
20mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
DC
Voltage :
12V