Q8P1CXXSG12
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXSG12
Part of Description:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT GRN
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Termination Style :
Solder Lug
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V