2191QLX7-12V
Manufacturer Part Number:
2191QLX7-12V
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LED IND LIGHT YELLOW 12V
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V