Q8P1CXXB12
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXB12
Part of Description:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT BLUE
Current :
20mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
1600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
DC
Voltage :
12V