Q8P1CXXR110
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXR110
Part of Description:
PMI 110VAC 8MM PROMINENT RED
Current :
6mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
AC
Voltage :
110V