Q8P1CXXR12
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXR12
Part of Description:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Voltage :
12V