Q8R1CXXR24
Manufacturer Part Number:
Q8R1CXXR24
Part of Description:
INDICATOR 24V 8MM RECESSED RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
DC
Voltage :
24V