10368-28-1-0500-003-1-TS
Manufacturer Part Number:
10368-28-1-0500-003-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 28AWG YEL 500'
Stock Condition:
12
Conductor Strand :
7/0.0050"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.036" (0.91mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
28 AWG